11Even Sports National Ranking Table Tennis Championships-2016 (SOUTH ZONE)

Men's Singles

Players directly qualified to the maindraw

164 UTKARSH Gupta DLI
192 KARIA Devesh GUJ
283 PUIA Lalrin MIZ
345 SATHIYAN Gnanasekaran PSPB
346 DESAI Harmeet PSPB
347 KUMAR Jubin PSPB
348 THAKKAR Manav PSPB
349 SUBHAJIT Saha PSPB
350 SHETTY Sanil shankar PSPB
Group 1
1 103 BHANJA Ronit (AAI)
2 292 KUNDU Rajdip (MP)
3 134 K Satya srihari (AP)
Group 2
1 353 SAHA Sourav (PSPB)
2 419 CHANDRA CHUD Vanapalli (TELG)
3 146 RAJ Abhishek (CG)
Group 3
1 354 GROVER Sudhanshu (PSPB)
2 489 PODDAR Saurabh (UP)
3 218 BASAK Ankur (IA & AD)
Group 4
1 266 SARKAR Sougata (LIC)
2 473 KOLEY Shovan (TRP)
3 238 KULKARNI Shreyas (KNT)
Group 5
1 501 GHOSH Arjun (WB)
2 447 KALAIVANAN Mathivanan (TN)
3 252 MAKWANA Keval kumar (KRL)
Group 6
1 273 PANDE Siddhesh (MHR A)
2 409 SHEIKH Nisar ahmed (TELG)
3 268 DEY Prithvi (MEG)
Group 7
1 342 YADAV Abhishek (PSPB)
2 395 SOOD Sanjeev (SPB)
3 133 KANTIMAHANTHI Sasidhar (AP)
Group 8
1 352 ROY Soumyadeep (PSPB)
2 327 GANGULY Kallol (ODS)
3 142 TARAFDER Anirban (CB)
Group 9
1 343 BORO Birdie (PSPB)
2 370 SEHGAL Harsh (PUN)
3 296 WADWEKAR Saiel (MP)
Group 10
1 383 RAJ Mondal (RBI)
2 303 DAS Amarnath (NB)
3 149 DEV Kunal (CG)
Group 11
1 399 BALGU Aman (TELG)
2 287 MITTAL Archit (MP)
3 202 SHAH Manush (GUJ)
Group 12
1 104 GANDHI Sarthak (AAI)
2 267 SARKAR Debanjan (MEG)
3 132 R Sai swaroop (AP)
Group 13
1 351 ACHANTA Sharath kamal (PSPB)
2 248 BALAKRISHNAN Bharath krishnan (KRL)
3 219 ABDULKHADER Kalvath syed (IA & AD)
Group 14
1 105 SUSHMIT Sriram (AAI)
2 237 TELANG Shreyal (KNT)
3 321 DAS Subham (NB)
Group 15
1 106 BHARGAVA Vivek (AAI)
2 215 SOLANKI Sahil (HRN)
3 396 CHOPRA Vaneet (SPB)
Group 16
1 143 NITIN THIRUVENGADAM Vasanth philips (CB)
2 201 BHATT Kaushal (GUJ)
3 371 SINGH Manpreet (PUN)
Group 17
1 265 CHAKRABORTY Rohit (LIC)
2 211 JAIN Jai (HRN)
3 126 SHARMA Mohit (AP)
Group 18
1 174 VIRMANI Sabhya (DLI)
2 210 KANWAR Madhav singh (HP)
3 150 JACHAK Premraj (CG)
Group 19
1 199 JAISWAL Jignesh (GUJ)
2 156 VAISWADE Vijay (CG)
3 255 HARIKRISHNAN Mohankumar (KRL)
Group 20
1 284 LALHUNHLUA Mr. (MIZ)
2 524 SUBHENDU Show (WB)
3 372 PUJARA Pyush (PUN)
Group 21
1 462 MANI Subash (TN)
2 182 SAHA Birupakhaya (ESIC)
3 410 K Pavan kumar (TELG)
Group 22
1 517 SANMAY Paranjape (WB)
2 172 JAIN Payas (DLI)
3 456 RAJASEKHAR Rohit (TN)
Group 23
1 532 DAS Surajit (WB)
2 136 FIROZ Shaik (AP)
3 493 KOHLI Tanuj (UP)
Group 24
1 381 SHUBHAM Ojha (RAJ)
2 408 ALI Mohammed (TELG)
3 514 SNEHAMOY Mallick (WB)
Group 25
1 382 HAQUE Asif (RBI)
2 503 SARKAR Arnab (WB)
3 127 GOPAL Monduri (AP)
Group 26
1 434 KISHORE KUMAR Divakar (TN)
2 393 DOGRA Hitesh (SPB)
3 148 CHARANIYA Imran (CG)
Group 27
1 173 PEEYUSH Prasad (DLI)
2 117 VAMSI KRISHNA Gyalam (AP)
3 198 MEHTA Jalay (GUJ)
Group 28
1 175 SAHNI Sameer (DLI)
2 495 MITRA Abhimanyu (WB)
3 260 BENNY Ranjith (KRL)
Group 29
1 187 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 398 MOHAMMED Ali (TELG)
3 241 CHARAN Venkatesh prasanna (KNT)
Group 30
1 384 REDDY Patel vighney (RBI)
2 488 SETH Sarthak (UP)
3 257 CHOUDHARY Paritosh (KRL)
Group 31
1 406 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 472 CHOUDHURI Jishan (TRP)
3 291 AHER Prashant (MP)
Group 32
1 417 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula (TELG)
2 461 SESHADRI Sivananda (TN)
3 307 SAHA Aritra (NB)
Group 33
1 433 ANANTH Devarajan (TN)
2 390 SARKAR Rajib (RSPB)
3 310 SARBAJIT Guha (NB)
Group 34
1 513 PUSHILAL Kiranjoy (WB)
2 264 JOSHI Ravi (LIC)
3 374 MALHOTRA Rahul (PUN)
Group 35
1 116 ACHANTA Gowtham krishna (AP)
2 392 KAR Souvik (RSPB)
3 415 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
Group 36
1 153 ARASWILLI Santosh (CG)
2 385 ROY Souvik (RBI)
3 460 KANNAN Shriram (TN)
Group 37
1 159 SIDANA Pankaj (CHD)
2 333 HAQUE Toushif (ODS)
3 515 GHOSH Manas (WB)
Group 38
1 171 VIRMANI Parth (DLI)
2 301 ARNAB Adhikari (NB)
3 129 GOPIKRISHNA AYYANGAR P.b (AP)
Group 39
1 220 ROY Shivaji (JKD)
2 250 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
3 178 GOEL Shubh (DLI)
Group 40
1 224 ROYCHOUDHURY Anirban (KNT)
2 293 JOSHI Rohan (MP)
3 216 GOURANG Shakreja (HRN)
Group 41
1 261 RAJENDRAN Senthil kumar (KRL)
2 184 YADAV Manish (GOA)
3 297 ROY CHOWDHURY Subhra (MP)
Group 42
1 290 QURESHI Imran (MP)
2 232 BARIGIDAD Rakshit (KNT)
3 375 SAHNI Rohan (PUN)
Group 43
1 302 NATH Akaash (NB)
2 205 HARSH Sachanandani (GUJ)
3 416 SAMAL Sashwat baran (TELG)
Group 44
1 344 SOURAV Chakraborty (PSPB)
2 102 ANIRBAN Ghosh (AAI)
3 139 ACHANTA Umesh kumar (AP)
4 330 GHATGE Sagar (ODS)
Group 45
1 394 DOGRA Kartik (SPB)
2 196 ISHAAN Hingorani (GUJ)
3 263 RAMANATHAN Rajesh (LIC)
4 140 K V.m.m.patro (AP)
Group 46
1 454 ANANDH RAJ Rajan (TN)
2 183 MALIK Deepak (ESIC)
3 262 SUBBARAMAN Sundar (KRL)
4 131 NAMBURU Poorna sandeep (AP)
Group 47
1 470 CHOUDHURI Chanchal (TRP)
2 107 NISHAAD Shah (AI)
3 315 KUNDU Raja (NB)
4 418 GHOSH Somnath (TELG)
Group 48
1 478 BELWAL Abhinav (UP)
2 217 MUKHERJEE Abhishek (IA & AD)
3 336 K Ashwin coumar (PON)
4 376 JAGGI Sahibjot (PUN)