11Even Sports National Ranking Table Tennis Championships-2016 (SOUTH ZONE)

Youth Girls Singles

Players directly qualified to the maindraw

537 KAMATH Archana girish AAI
540 AYHIKA Mukherjee AAI
541 SELENADEEPTHI Selvakumar AAI
542 AKULA Sreeja AAI
657 PATIL Manushree MHR A
720 PAREEK Priyanka RAJ
781 AMRUTHA PUSHPAK Shekhar TN
820 DAS Priyadarsini WB
Group 1
1 740 MANOHAR Monica (TELG)
2 576 RAO R. diwanshi (CG)
3 702 AMALA Pankaj (PON)
Group 2
1 728 MUKHERJEE Sagarika (RSPB)
2 706 R Tehya tanushri (PON)
3 622 PATANKAR Koumudi (KNT)
Group 3
1 591 KIRTANI Tanisi (GOA)
2 749 ANANDA RAMAN Rachana (TELG)
3 634 JOHNS Anamika (KRL)
Group 4
1 804 MOUMITA Datta (WB)
2 733 SUBRAMANYAM v.laasya (TELG)
3 627 ANANTH KUMAR Samyuktha (KNT)
Group 5
1 538 HARSHA VARDHINI Calange ravichandran (AAI)
2 683 PRIYANKA Sarkar (NB)
3 569 DHARMAVARAPU Sowjanya (AP)
Group 6
1 753 JAISWAL Varuni (TELG)
2 670 BISWAS Diksa (NB)
3 545 ERUSU Anushareddy (AP)
Group 7
1 755 SIVASHANKAR yashini (TN)
2 640 GIA ANNA George (KRL)
3 559 B Nagasravani (AP)
Group 8
1 581 MALIK Kritika (DLI)
2 817 GHOSH Premangi (WB)
3 629 BIDRI Sushmita (KNT)
Group 9
1 539 CHIPIA Frenaz (AAI)
2 691 BASAK Anannya (ODS)
3 574 DUBEY Ananya (CG)
Group 10
1 608 SHANKAR Riti (HRN)
2 792 GUPTA Kavya (UP)
3 600 JAYSWAL Namna (GUJ)
Group 11
1 775 ABINAYA Ramesh (TN)
2 679 KUNDU Rittika (NB)
3 579 BAJAJ Anubha (DLI)
4 592 PARMAR Dhara (GUJ)
Group 12
1 568 NOORBASHA Shailu (AP)
2 653 TANUSHREE Das gupta (MEG)
3 620 SEJAL Kaushik (KNT)
4 596 BHAIRAPURE Kausha (GUJ)
Group 13
1 726 DUTTA Anuska (RSPB)
2 632 SPOORTHI Venkatesha m (KNT)
3 606 ROHILLA Anjali (HRN)
4 597 SHAH Kavisha (GUJ)
Group 14
1 816 SEN Prapti (WB)
2 607 JAIN Jiya (HRN)
3 668 DUTTA Anewsha (NB)
4 647 ASWANI Renuka (KRL)
Group 15
1 678 PAUL Puja (NB)
2 604 HELY Shah (GUJ)
3 701 K Kanmani rao (PON)
4 822 MOITRA Shrubabati (WB)
Group 16
1 661 AMRUTE Shruti (MHR B)
2 580 GUPTA Ishita (DLI)
3 831 ROY Tulika (WB)
4 698 M Hanisha (PON)
Group 17
1 590 BHARGAVA Vanshika (DLI)
2 641 SERAHA Jacob (KRL)
3 741 . Naina (TELG)
4 810 HALDER Mrittika (WB)
Group 18
1 585 GUPTA Srishti (DLI)
2 821 SUMANA Saha (WB)
3 760 UDAYA KUMAR Harini (TN)
4 746 GARLAPATI Pranitha (TELG)
Group 19
1 623 VISWANATH Kushi (KNT)
2 805 NATH Kaushani (WB)
3 593 BHATT Fagun (GUJ)
4 665 VAISHNAVA Aru (MP)
Group 20
1 828 PATWARI Surbhi (WB)
2 610 SAINI Suhana (HRN)
3 794 SINGH Pooja (UP)
4 752 SUBRAMANYAM V.sasya (TELG)