11Even Sports National Ranking Table Tennis Championships-2016 (SOUTH ZONE)

Junior Boys

Players directly qualified to the maindraw

171 VIRMANI Parth DLI
181 MALIK Yashansh DLI
202 SHAH Manush GUJ
220 ROY Shivaji JKD
348 THAKKAR Manav PSPB
359 JAIN Anukram PSPB A
417 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula TELG
508 JEET Chandra WB
Group 1
1 488 SETH Sarthak (UP)
2 209 DESAI Vidit (GUJ)
3 450 GOWTHAMAN SAGAR Piyush (TN)
Group 2
1 406 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 167 BHARGAVA Kashish (DLI)
3 480 PATHAK Abhishek (UP)
Group 3
1 275 MARATHE Aniruddha (MHR B)
2 110 P Akash (AP)
3 525 DAS Shubhadeep (WB)
Group 4
1 187 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 154 SONI Shlok (CG)
3 335 ARUMUGAM Aravindan (PON)
Group 5
1 196 ISHAAN Hingorani (GUJ)
2 445 VIJAYA KUMAR Malesh (TN)
3 405 SHAH Govind (TELG)
Group 6
1 526 BHATTACHARYA Soham (WB)
2 471 MAZUMDAR Gairick (TRP)
3 336 K Ashwin coumar (PON)
Group 7
1 176 LAMBA Shivjit singh (DLI)
2 522 DEY Saikat (WB)
3 440 JAWAHAR Karan (TN)
Group 8
1 509 AKASH Chowdhury (WB)
2 432 SHRIKRISHNA Arunachalam (TN)
3 492 VERMA Subrat raj (UP)
Group 9
1 408 ALI Mohammed (TELG)
2 295 CHAKRAWARTI Rounak (MP)
3 112 ADITYA REDDDY Borra (AP)
Group 10
1 362 ZAMLIANA John (PSPB A)
2 505 BASU Avijit (WB)
3 160 SHARMA Sahil (CHD)
Group 11
1 379 KHAN Asif (RAJ)
2 201 BHATT Kaushal (GUJ)
3 169 SINGH Manik (DLI)
Group 12
1 520 MAZUMDER Rounak (WB)
2 474 DAS Silajit (TRP)
3 460 KANNAN Shriram (TN)
Group 13
1 367 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 404 ARVIND KUMAR G (TELG)
3 341 SATHYAKRISHNAN T.s. (PON)
Group 14
1 422 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
2 431 KIRAN Arjun raju (TN)
3 494 ROY Ujjwal (UP)
Group 15
1 361 HIMNAKULHPUINGHETA Jeho (PSPB A)
2 334 V Annamalai (PON)
3 114 HARSHVADHAN Dhulipalla (AP)
Group 16
1 369 HARSH Shrivastava (PSPB A)
2 326 M Eshwar rao (ODS)
3 413 CH. V S. Sai tejesh (TELG)
Group 17
1 455 SANTHOSH KUMAR Ramesh (TN)
2 172 JAIN Payas (DLI)
3 414 ATMAKURI Sainath reddy (TELG)
Group 18
1 162 CHHARBRA Angad singh (DLI)
2 132 R Sai swaroop (AP)
3 200 JADEJA Karanpalsinh (GUJ)
Group 19
1 165 KHURANA Hardik (DLI)
2 193 PARMAR Dhairya (GUJ)
3 211 JAIN Jai (HRN)
Group 20
1 234 JAMADAGNI Rohan s (KNT)
2 324 MOHAPRASHASTA Arya shankar (ODS)
3 421 BAVANAKA Vathsin (TELG)
Group 21
1 250 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
2 319 SARKAR Soumyadeep (NB)
3 204 MADLANI Pratham (GUJ)
Group 22
1 294 JOSHI Roshan (MP)
2 245 T. SAJI Ajins (KRL)
3 438 VENKATESAN Javahar (TN)
Group 23
1 312 BHATTACHARJEE Jayabrata (NB)
2 178 GOEL Shubh (DLI)
3 227 SUNDAR Krishna (KNT)
Group 24
1 357 LRRUATA Alberto (PSPB A)
2 316 CHAKRABORTY Samrat (NB)
3 121 P Jaya surya (AP)
Group 25
1 360 SOMAIYA Chinmaya (PSPB A)
2 197 GODHARAWALA Huzaifa (GUJ)
3 214 MALIK Rahul (HRN)
Group 26
1 398 MOHAMMED Ali (TELG)
2 226 KULKARNI Kaustubh (KNT)
3 243 KHAN Abbas (KRL)
Group 27
1 415 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
2 130 G Pavan teja (AP)
3 300 PAUL ROY Abhirup (NB)
4 378 VERMA Tarun (PUN)
Group 28
1 484 PALIWAL Hardik (UP)
2 191 BHATT Chitrax (GUJ)
3 254 SAHIL Mohammed (KRL)
4 313 DAS Mainak (NB)
Group 29
1 497 PAL Akash (WB)
2 235 GANGOLLI SHIVA PRASAD Sanketh (KNT)
3 426 BAVANAKA Vrishin (TELG)
4 328 BEHURAY Mohit (ODS)
Group 30
1 229 RAJ Neeraj (KNT)
2 317 SUR ROY Siddhant (NB)
3 258 M Pranav (KRL)
4 373 TONDON Raghuveer (PUN)
Group 31
1 298 CHOUKSE Tanmay (MP)
2 216 GOURANG Shakreja (HRN)
3 435 UDAYA KUMAR Gokul (TN)
4 311 SIL Indrajit (NB)
Group 32
1 320 MALAKAR Subhajit (NB)
2 118 GANTI Himagna (AP)
3 331 BHUYAN Saheel suman (ODS)
4 337 MALLIGARJUNAN Gautham (PON)