11Even Sports National Ranking Table Tennis Championships-2016 (SOUTH ZONE)

Cadet Boys

Players directly qualified to the maindraw

Group 1
1 452 SURESH RAJ Preyesh (TN)
2 500 BHATTACHARJEE Ankur (WB)
3 113 BANDI Dharmic (AP)
Group 2
1 464 SHANMUGAM Tharun (TN)
2 516 SAHA Mayukh (WB)
3 144 BHELOTKAR Aadi (CG)
Group 3
1 239 BHARADWAJ Sujan (KNT)
2 453 PRAKASAM Raghuraam (TN)
3 305 KARMAKAR Anuj (NB)
Group 4
1 280 MODI Jash (MHR B)
2 475 ROY BARMAN Souharda (TRP)
3 223 MELKOTE Aditya (KNT)
Group 5
1 521 GHOSH Rudra narayan (WB)
2 444 MOHAN Kavin (TN)
3 225 SHETLUUR Hrishikesh (KNT)
Group 6
1 185 VERENKER Nagesh (GOA)
2 511 BHATTACHARYA Dron (WB)
3 308 SAHA Bivorjit (NB)
Group 7
1 272 SHAH Rajveer (MHR A)
2 441 BASKAR Karthikeyan (TN)
3 119 KAVYA Jain (AP)
Group 8
1 449 KUTTY Navaneeth (TN)
2 401 MOGHE Atharva (TELG)
3 329 JAMMULA Nakul (ODS)
Group 9
1 186 MAPSEKAR Shantesh (GOA)
2 358 AGARWAL Anshuman (PSPB A)
3 249 LONAN JOJY Dave (KRL)
Group 10
1 194 PATEL Harsh (GUJ)
2 325 SWAIN Dwarikanath (ODS)
3 240 KASHYAP Varun (KNT)
Group 11
1 221 KALE GOWDA MANE JAGADISH Aakash (KNT)
2 318 NEOGI Soumyadeep (NB)
3 337 MALLIGARJUNAN Gautham (PON)
Group 12
1 363 YENGKHOM Khelendrajit (PSPB A)
2 314 GHOSH Monorup (NB)
3 425 GARLAPATI Vivek sai (TELG)
Group 13
1 483 SRIVASTAVA Divyansh (UP)
2 304 SAHA Ankur (NB)
3 338 R Jagadishwaran (PON)
Group 14
1 157 AGGARWAL Arnav (CHD)
2 463 RAGHAV Sudhir (TN)
3 124 SREE SREYAS Malla (AP)
Group 15
1 377 GULATI Suhan (PUN)
2 253 AKTAR Md sohaib (KRL)
3 364 COLMAN SINGH Ningthoujam (PSPB A)
Group 16
1 179 NARANG Tejas (DLI)
2 247 G NAIR Anokh (KRL)
3 339 P Mithun sharan (PON)
Group 17
1 190 MALUBHAIWALA Burhanuddin (GUJ)
2 158 SHARMA Divyang (CHD)
3 256 RAZI Muhammad faaz (KRL)
Group 18
1 527 MUKHERJEE Soumil (WB)
2 125 VENKATA KARTHIKEYA Mannava (AP)
3 423 NAGULAPALLI Venumadhav (TELG)
Group 19
1 161 OM CHETRI Aadarsh (DLI)
2 120 KHUSH Jain (AP)
3 340 RANGANATHAN Sastha chandrakanth (PON)
Group 20
1 180 KALRA Veerman singh (DLI)
2 536 CHAUDHURY Tamoghna (WB)
3 428 P.B. Abhinandh (TN)
Group 21
1 448 CHAKRAVARTHY MOHAN Mithreshwar (TN)
2 366 JASHAN Sai (PSPB A)
3 518 CHAKRABORTY Rimo (WB)
Group 22
1 504 SAHA Arup (WB)
2 356 JAIN Aditya (PSPB A)
3 427 YEITHISH R. Aaryhan (TN)
Group 23
1 207 MALPANI Shlok (GUJ)
2 323 GHOSH Sumit (NB)
3 490 CHANDRA Shivam (UP)
Group 24
1 212 ARORA Naman (HRN)
2 365 KUSEL Prasanna (PSPB A)
3 446 SUNDAR Manikandan (TN)
Group 25
1 242 BHAT Vishnu (KNT)
2 213 ARORA Namit (HRN)
3 531 BANIK Sujal (WB)
4 485 DESHAWAR Harshit (UP)
Group 26
1 278 ASRANI Havish (MHR B)
2 206 BAJAJ Shlok (GUJ)
3 412 UPPALLURI Rithwik (TELG)
4 507 BOSE Bolik (WB)
Group 27
1 487 MISHRA Sarth (UP)
2 274 THIRUMALAI KUMARA Srikanth (MHR A)
3 285 MR Thangsiansanga (MIZ)
4 288 KARODE Chaitanya (MP)
Group 28
1 230 SRIKANTH KASHYAP P v (KNT)
2 271 NISTALA Mainak (MHR A)
3 835 GHOSH Oishik (WB)
4 491 JOSHI Sridhar (UP)